W tym roku uczniowie naszej szkoły w szczególny sposób uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Jako podziękowanie za trud i pracę nauczycieli przedstawili godzinny show -”Mam Talent”. Wybrani uczniowie pokazywali swoje zainteresowania, talenty, umiejętności. Na wstępie Piotr J. powitał wszystkich obecnych , a potem jak prawdziwy konferansjer „radiowym głosem” poprowadził przedstawienie.

Jako pierwsi wystąpili w kuchennej odsłonie Bartek i Alex, a wszystko działo się przy muzyce Pavarottiego. Potem niezapomnianych wrażeń dostarczył nam występ Oli , która na pianinie zagrała poloneza Fryderyka Chopina.

Następnie w muzycznych podskokach wbiegł zespół z IV klasy, w kapeluszach na głowach dali popis gry na gitarach , Bartek-gitara basowa , Julek -akustyczna w piosence „Johnson weź gitarę i graj. Po popisach artystycznych przyszła pora na Dawida i Grzesia, którzy opowiedzieli o swoich pasjach komputerowych. Po nich na scenę wszedł Krzyś trenujący od ośmiu lat karate, który za swe umiejętności  uzyskał  zielony pas. Był to ciekawy występ, a po nim przyszedł czas na czary mary w wykonaniu Michała, który zaangażował do swego występu maluchy.

Potem Nina opowiedziała o swojej wielkiej pasji i miłości do koni, której poświęca codziennie czas, a Wiktoria zaskoczyła wszystkich ilością pucharów  zdobytych na turniejach tenisowych. Były to nagrody za dziewięć lat ciężkiej pracy i treningów. Patryk pochwalił się swoim ostatnim osiągnięciem w quad-crossie, gdzie jako jedyny w Europie wykonał akrobatyczny trik „nac-nac” na quadzie.

Szpagaty, gwiazdy i inne akrobacje mogliśmy podziwiać , dzięki umiejętnościom Mai i Malwiny, które od lat ćwiczą gimnastykę artystyczną. Konstruktorskie cuda pokazał nam Mateusz, jego wynalazek wystrzelił śmigło wysoko w górę. Po Mateuszu na scenie pojawili się futboliści – Michał i dwóch Kacprów. Kacper z VI klasy opowiedział o trudnych, a czasami nawet morderczych treningach, które umożliwiły mu awans do kadry Pomorza i dzięki którym jest doskonałym bramkarzem. Już pod koniec mogliśmy wysłuchać koncertu na skrzypcach w wykonaniu Tosi , a na oboju grała Edyta .

Na zakończenie występu „Mam talent” wszyscy raczyli się wspaniałymi potrawami przygotowanymi przez naszych mistrzów kucharskich. Dzięki występom uczniowie naszej szkoły poznali się z innej strony, poznali swoje zainteresowania i pasje i dostarczyli wszystkim, a szczególnie nauczycielom wiele radości. Były to niezapomniane występy.

 

Piotr Jankowicz